Shpiket pasqyra që të detyron të ‘qeshësh me zor’, nëse nuk e bën këtë gjë ja çfarë ndodh

Një teknologji e veçantë dhe e dobishme për jetët e njerëzve është ajo e shpikjes së një pasqyre e cila mund të reflektojë imazhin e dikujt vetëm kur ai është duke buzëqeshur.

Ideja u krijua sidomos për njerëzit me kancer dhe duket shumë si një tablet që njeh përmes një aparati fotografik buzëqeshjen e një personi, duke filluar kështu të pasqyrojë imazhin e tij shtype rekl,am dhe shiko videon.

Aktorja bëhet hor, e vesh fustanin mbrapshtë në eventin madhështor

Aktorja Angelique Boyer ka përjetuar një moment të parehatshëm, por viral në eventin e ndarjes së çmimeve në Meksikë.

Ylli ka arritur me të dashurin e saj, Sebastian Rulli në ceremoninë e ndarjes së çmimeve TVy Novelas Awards, që njihet si njëra nga eventet më të rëndësishme të telenovelave meksikane.

Artistja dukej e mahnitshme në fustanin e saj ngjyrë ari me shkëlqim. Në tepihun e kuq ajo ka parakaluar me fustanin e veshur mbrapsht, ku vërehej pjesa e gjoksit shiko vide,on e me poshtme per me shume.

21 vjeçarja nuk lejohet të hipë në avion, do iu çudisë ARSYEJA

Një vajzë 21-vjeçare me emrin Emily O’Connor është shokuar kur punonjësit e linjes ajrore Thomas Cook nuk e kanë lejuar që të hipë në avion. Ngjarja ka ndodhur në aeroportin e Birmingham.

Mësohet se vajza ishte veshur me pantallona portokalli dhe një bluzë të shkurtër të zeze. Sipas the Mirror vajzës nuk i është lejuar që të udhëtojë pasi stjuardesat thanë së veshja e saj ishte provokuese.

Lajmi u be i ditur kur 21-vjecarja hodhi në Tëitter fotografinë e saj dhe pyeti shoket e saj nese do e lejonin që të udhëtonte me këtë veshje shiko v,ideon e me poshtme.

Bashkëshorti anuloi udhëtimin, Gruaja: “Do të telefonoj sapo të mberrijmë” SMS e fundit në Avionin..

Një grua e sapomartuar indiane që humbi jetën në rrëzimin e aeroplanit të Ethiopian Airlines të lidhur në Nairobi kishte njoftuar bashkëshortin e saj se do ta telefononte atë në sapo të ulej, njoftuan mediat lokale të martën.

Shikha Garg, që po udhëtonte për të marrë pjesë në asamblenë vjetore të Programit të Mjedisit të OKB-së, ishte martuar më pak se tre muaj më parë me Soumya Bhattacharya.
Burri i saj, Bhattacharya duhej gjithashtu të fluturonte me të në Nairobi, por një ndryshim në minutën e fundit të planeve shtype rekl,am dhe shiko videon.

Zgjidh një nga çelësat dhe zbulo më shumë për veten dhe të pandërgjegjshmen tënde

Secili person është unik dhe duke qenë se psikologët nuk do të përpiqeshin kurrë të ndanin njerëzit në grupe në bazë të temperamentit të tyre, stilit të komunikimit dhe karakteristikave të tjera të sjelljes, nuk ka dy persona të njëjtë në botë. Megjithatë, disa tipare të karakterit ende priren të ndodhin në çift. Prandaj, bazuar në preferencat e një personi, mund të mësoni shumë për personalitetin, karakterin dhe vlerat e tij.

38 vjecari që u gjet i varur në bur.gun e Beratit, zbulohet lidhja e tij me studenten e mjekësisë që u v.ra nga i dashuri në Tiranë

Dalin detaje të reja nga ngjarja e djeshme në Berat, ku një i dën.uar tentoi t’i japë fund jetës. 38-vjeçari Bujar Murati nga fshati Lybeshë i rrethit të Poliçanit u gjet i varur në qelinë e tij nga punonjësit e bur.gut dhe u dërgua me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Beratit.

38-vjeçari mbërriti në gjendje kome në spitalin e Beratit dhe për këtë arsye u dërgua me urgjencë drejt Tiranës, ku po luf.ton me jetën pasi është në gjendje të rëndë shtype rekl,am dhe shiko videon.

Natën e martesës nusja 8 vjeçare i mbetet në duar bashkëshortit 40 vjeçar !….

Ngjarja ka ndodhur në zonën fisnore të Hardhit në Jemenin veriperëndimor, e cila kufizohet me Arabinë Saudite.

Nusja 8-vjeçare ndërron jetë natën e dasmës pas dëmtimeve të brendshme për shkak të traumave gjatë mardhënjes.

Organizatat e të drejtave të njeriut po bëjnë thirrje për arrestimin e burrit të saj, i cili ishte 40 vjeç.

Vdekja ka ndodhur në zonën fisnore të Hardhit në Jemenin veriperëndimor, e cila kufizohet me Arabinë Saudite ndiqe v,ideon e me poshtme.

Bleona nervo zohet keq me komentuesin: ‘O ti hajdar’ ! te maj ne b.. po shuj

Bleona nervozohet keq me komentuesin: ‘O ti hajdar’ ! te maj ne b.. po shuj

Këngëtarja, Bleona Qerreti, ka lajmëruar me anë të disa postimeve në rrjeteve sociale, që shpejti do e shohim edhe si aktore, në serialin e famshëm amerikan,”Paper Empire”.

Ajo shpesh herë ka postuar foto ku tregon se është në xhirime, gjë që ka nxitur edhe komentet nga ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Në foton e fundit, ku shfaqet nën shoqërinë e mikut të saj shkrimtarit, Robert Gillings, një komentues i shkruan:

“Pse je katandisur kështu? Nuk e shikon atë shoqen si është veshur. Pse na turpëron si Shqipëri?”.

Besim Dina: Artistat tanë t’i shajnë me babë dhe me nënë vetëm për 200 euro

Moderatori Besim Dina ishte i ftuar në emisionin ‘Përrallë me Tupan‘, shkruan GazetaBlic.

Bashkë me Valon Malokun, diskutuan tema të ndryshme.Po ashtu ai foli edhe për muzikën në estradën tonë, ku dha disa kritika dhe tregoj se çka e definon një artist.

Ai tregoj edhe disa artista të huaj, të cilët shtjellojnë tema të ndryshme në këngët e tyre dhe ai është tamam një artist me vlera.‘Ndërsa te ne vetëm ia jep 200 euro dhe t’i shan me babe dhe me nenë vetë jepja 200 euro nuk është ky artist‘ tha ai.